Чи любите Ви казки так, як любимо їх ми?
     нет Комментарии
Чи любите Ви казки так, як любимо їх ми?

Казка - це не просто вигадана історія для маленьких діточок. В кожній казковій історії є глибокий зміст, який допомагає дітям проявити свою хоробрість, побороти страхи, навчитися поводити в різних життєвих обставинах, а також знайти відповіді на важливі питання.

Психологи, усвідомили важливість казок та побачили можливість лікувати людей з їх допомогою.

Згадайте своє дитинство. Скоріше за все Ви мали можливість відчути на собі усю силу казкотерапії, просто Ви не знали, що це так називається. Коли дитина вчиняла, якийсь проступок, батьки читали повчальну казку і в кінці примовляли: Ось бачиш, що сталось? Тепер ти розумієш, що так робити не можна!

Сучасні батьки рідше використовують цей метод. Казки, які читали вони в дитинстві видаються дещо застарілими. Напевно тому батьки не вважають казки корисними, а більш розважальними. Але зараз вже є нові гарні та хороші казки, актуальні для сучасного покоління дітей. І вони подобаються дітям та є корисними.

Якщо дитина постійно просить почитати свою улюблену казку, вона цим може натякати Вам на свої мрії чи проблеми. Помітили, що улюблена казка змінилась? Значить змінилась дитина підросла або проблеми та мрії втратили свою актуальність. Звертайте на це особливу увагу.

Казкотерапію вивчали вчені і виділили чотири способи її застосування:

Інструмент виховання дитини.
Інструмент розвитку.
Нарратив (розповідь)
Психотерапія.

Казкотерапія - універсальний метод, тому що вона може виконувати одночасно безліч функцій, а може бути спрямована на вирішення конкретної проблеми.

Отже, казка може допомогти:

Викликати правильну емоцію у слухача / читача.
Позбутися від нав`язливої ​​фобії: страх темряви, висоти та інших.
Зрозуміти життєві цінності.
Прийняти важке, але правильне рішення.
Сформувати характер.
Освоїтися в цьому соціумі.
Навчитися цінувати любов, дружбу, близьких людей.
Зрозуміти, як влаштований цей світ і за якими законами він функціонує.
Позбутися від недоліків (агресивності, жадібності, тяги до брехні і т. д.).
Сформувати позитивні риси характеру (справедливість, співчуття, відповідальність та інші).
Будувати відносини з людьми (батьками, друзями, коханими).
Пробачити тих, хто вступив з вами погано, і почати жити далі і т. д.

Одним із методів казкотерапії є робота з уже готовою історією. Якщо дорослому легше себе асоціювати з головним героєм казки, то дитині це буде складніше зробити. Тому ми вирішили створити терапевтичні казки, в яких головним героєм є дитина, яка слухає казку.

Наші психологи попрацювали над створенням серії книг про чарівних ельфів, які допомагають діткам прокидатися у гарному настрої, позбавляють капризів, навчають бути уважними до власних речей та дбати про чистоту та своє здоров`я. Художники та дизайнери створили цілий чарівний світ з яскравих ілюстрацій, щоб дитині було цікаво не тільки слухати, а й спостерігати за подіями, які відбуваються на сторінці.

Основна особливість - це те, що дитина бачить себе як головного героя казки, зустрічає свої фото, ім`я та батьків на сторінках книги, а події відбуваються в рідному місті. Таким чином повністю занурюється у казковий світ і зливається з головним героєм. В той же час, розповідь веде дитину, показуючи її поведінку та наслідки, а чарівні ельфи навчають як виправити все та спрямовують до позитивного розв`язку та важливих висновків. Все це у легкій та чарівній формі, без лишніх стресів для Вас та дитини.

В серії вийшло чотири книги:

"Ваша дитина та синій ельф, або історія для дітей, які гублять і розкидають свої речі"HTTPS://WWW.FT.CO.UA/PERSONA/MENNA-KNIGA-KAZKA-VASHA-DITINA-TA-SINJ-ELF-ABO-STORJA-DLJA-DTEJ-JAK-ZAGUBLJAJUT-ROZKIDAJUT-SVO-RECH/ 

"Ваша дитина та блакитний ельф, або Історія для дітей, які вередують" https://www.ft.co.ua/persona/kazka-pro-mja-ta-blakitnogo-elfa-abo-storja-dlja-dtej-jak-veredujut/

"Ваша дитина та фіолетовий ельф, або історія для дітей, які не хочуть спати" https://www.ft.co.ua/persona/kazka-pro-ditinu-ta-fioletovogo-elfa-abo-istoriya-dlya-ditey-yaki-ne-hochut-spati/

"Ваша дитина та Червоний ельф або, історія для дітей, які прокидаються у гарному настрої" https://www.ft.co.ua/persona/kazka-pro-im-ya-ta-chervonogo-elfa-abo-istoriya-dlya-ditey-yaki-ne-hochut-spati/

Важливо не просто прочитати і закрити книгу, а ще обговорити прочитане. Що робив герой казки? Які проблеми виникли через таку поведінку? Яким чином змінилася ситуація? Чи стало краще? Тоді Ви точно не просто прочитаєте книгу, а зможете вдало попрацювати над вирішенням проблеми.

Познайомтесь з методом казкотерапії та нашими книгами для використання їх як допомоги у вихованні.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Комментарий:
Type Code